Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Świadectwo energetyczne – w jaki sposób się je robi

Jednym z istotniejszych dokumentów, jakie muszą posiadać właściciele wielu domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Ten dokument ma za zadanie przede wszystkim poświadczać, jak dużo potrzebne będzie do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to różnić się może bardzo w zależności od wielkości budynku, jego wyposażenia i stanu technicznego.

Posiadanie takiego świadectwa chociażby umożliwi wynajmującym czy kupującym oszacować, na jakie koszty muszą się nastawiać i jakich inwestycji będą potrzebować. Takie świadectwo może być wykonane jedynie przez upoważnioną osobę, która posiada konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli będzie chodziło o ceny, to nie są one jakoś bardzo wysokie. Za niewielkie mieszkanie bez problemów wystarczy suma mniej więcej trzystu, przy większych budynkach będzie ona kilkukrotnie większa.

Nasze przepisy określają dokładnie, jakie informacje mają zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach musi się więc znaleźć zdjęcie frontowe obiektu, dokładny plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, oraz informacja o konstrukcji ścian i stropów. Uwzględnić też należy sposób ogrzewania wnętrza, jak również przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem także będą obliczenia zrobione przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich się bierze uzyskane dane. Tego typu certyfikat po zrobieniu jest ważny przez okres dziesięciu lat, lecz jeżeli wykona się w międzyczasie się jakieś istotne przeróbki, to zrobić go będzie trzeba ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Być może cię zainteresuje
Inne

Opcje zastosowania nowoczesnego oprogramowania Enterprise Resources Planning

Oprogramowanie ERP dla przedsiębiorstw, które spełnia wymagania właścicieli firm jest promowane…
Czytaj całość
Inne

Gdzie masz prawo znaleźć informacje na zagadnienie motoryzacji?

Serwis z nowinkami turystycznymi to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu każdemu…
Czytaj całość
Inne

Czy warto kupować regenerowane wtryskiwacze

Poważna awaria auta to dla jego posiadacza spore problemy, bowiem jej koszty mogą naprawdę nie…
Czytaj całość

Dodaj komentarz