Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Wakacyjny wyjazd w Polskie góry – czy należałoby wypożyczyć kamper?

Po długich preparacjach oraz sprawdzaniu prognoz pogody nadszedł czas naszego wyjazdu. Wypada przyznać że nie miałam nadmiernie znaczących oczekiwań. Czas mojego pobytu w Zakopanem nakładał się w przeważającej większości na deszczowe dni, a wtedy dużo atrakcji traci swój urok. Główny dzień okazał się jednak pogodny i upalny. Moim pierwszym celem było słynne Morskie Oko, leżące daleko w Tatrach Wysokich. Z uwagi na kolosalne korki w mieście, bus, który miał zawieźć mnie na Palanicę Białczańską, skąd wychodził szlak, odjeżdżał z Dworca Głównego.

Czekał mnie więc, jak oraz wielu innych wędrowców, dodatkowy spacer. Po przejechaniu trzydziestu kilometrów wysiadłam na parkingu w Polanicy. Ku mojemu zaskoczeniu nie było wielkich kolejek przy wejściu na szlak, mimo sezonu turystycznego – markiza do kampera. Pośród opuszczonych wędrowców zaprawionych w długich szlakach, rodzin z dziećmi i eskapad ruszyłam asfaltową drogą wśród lasu. Mimo że szlak nie nastręczał żadnych trudności, trasa była męcząca.

Rozległa temperatura oraz dziewięciokilometrowy odcinek w większości wznoszący się pod niewielkim kontem sprawiały, iż wielu wędrowców robiło postoje na okolicznych ławkach. Morskie Oko przywitało mnie chłodnym ożywczym powietrzem oraz tłumem wędrowców, admirujących tajemniczy krajobraz z balkonu schroniska. Nie przepadam za zatłoczonymi miejscami wobec tego ruszyłam spokojnie dalej okrążając jezioro. Po chwili gwar ucichł i można było w pełni podziwiać potęgę gór i głęboki błękit wody. Czar tego miejsca pozostaje niezmienny mimo upływu czasu. Bodaj za to naturalnie kocham góry.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Być może cię zainteresuje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawnie przebiegająca usługa dorabiania kluczy

Sprawnie przebiegająca usługa dorabiania kluczy jest realizowana przez firmę Serwis Kluczy…
Czytaj całość
Motoryzacja, Transport

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pomocy drogowej

Każdego dnia kierowcy pokonują na naszych drogach i ulicach setki tysięcy kilometrów, i…
Czytaj całość
ARTYKUŁ SPONSOROWANYModa, Uroda

Ortalion: Historia, produkcja i zastosowanie w odzieży wodoodpornej

Nie ma chyba osoby, która nie miałaby w swojej szafie kurtki czy spodni z ortalionu. Ten…
Czytaj całość

Dodaj komentarz