Zdrowie

W jaki sposób poradzić sobie z kłopotem alkoholowym – odtruwanie alkoholowe

Jednym z najbardziej fenomenalnych opracowań dotyczących kuracji nałogów jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się też wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Należałoby tu dorzucić, że miał już wtedy na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego światowego rozgłosu. Własną książkę Prosta metoda, w jaki sposób skutecznie kontrolować alkohol Carr inspiruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, że przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie ważny fakt, a mianowicie, iż kłopot choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi uformowanych, piastujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-jak się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie uważa (a zwłaszcza jak twierdzą osoby uzależnione). Pisarz w poradniku koncentruje się przede wszystkim na obalaniu stereotypów powiązanych z alkoholem, zwłaszcza akcentując absurd jednoczenia go z atrybutem właściwej zabawy oraz towarzyskości.

Być może cię zainteresuje
Zdrowie

Jak szykować potomka do odwiedzin u dentysty?

Nie od dziś wiadomo, iż zachowania dzieci podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą być…
Czytaj całość
Zdrowie

Kiedy pomaga hipnoterapia

Już przed wiekami szamani czy kapłani umieli wprowadzać inne osoby w trans, prowadząc przy tym…
Czytaj całość
Zdrowie

Terapia psychologiczna dla maluchów w wieku przedszkolnym

W życiu czasem każdy człowiek ma załamania. Nawet nie koniecznie muszą być to załamania…
Czytaj całość

Dodaj komentarz